Rozstępy na brzuchu po ciąży

brzuch-po-ciąży-a-rozstępy

Data aktualizacji:

Organizm kobiety doskonale przystosowany jest do ciąży, jednak okres ten ma duży wpływ na jej ciało. Dużym wyzwaniem dla organizmu nie jest tylko przybieranie na wadze, ale także rozciągnięcia skóry i szalejące hormony. Kobiety dostrzegą już w trakcie ciąży jak ich ciało radzi sobie z wymienionymi kwestiami, jednak prawdziwe rezultaty będą zaobserwowane dopiero po porodzie

Prawie każda młoda kobieta zastanawia się jak jak usunąć rozstępy i ujędrnić brzuch po ciąży. Według statystyk rozstępy pojawiają się u ponad 90% ciężarnych kobiet. Panie, które nie dostrzegają na swoim ciele czerwonych prążków mogą śmiało przyznać, że należą do szczęśliwej mniejszości. Nie wszystkim kobietom przeszkadzają rozstępy, ale dla znacznej większości są kwestią, której jak najszybciej chciałyby się pozbyć. Największe oddziaływanie na rozstępy mają indywidualne hormony.

W jaki sposób ujędrnić brzuch po ciąży?

Ujędrnianie brzucha po zakończonej ciąży rekomenduje się zacząć od ćwiczeń fizycznych, które nie zawsze dają zamierzone efekty. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wtedy medycyna estetyczna, która ma w swojej ofercie zabiegi nisko lub całkowicie nieinwazyjne. Zabiegi te często nie tylko ujędrniają brzuch, ale także wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej.

Obecnie dostępne są metody, dzięki którym można ujędrnić brzuch. Jedną z nich są fale radiowe. Urządzenia emitujące fale radiowe trzeciej generacji, z których można skorzystać w Polsce odznaczają się bardzo dużą efektywnością. Fale radiowe można również łączyć z innymi źródłami energii wykorzystującymi impulsowego podciśnienia i światła podczerwonego.

Kolejnym rozwiązaniem jest połączenie masażu podciśnieniowego z np. z miejscową krioterapią i fotostymulacją. Jeżeli skóra nie wymaga mocnego ujędrniania wystarczy zabieg, który wykorzystuje światło podczerwone. Oczywiście wybór najbardziej właściwego zabiegu jest możliwy po indywidualnej konsultacji, gdzie oceniony będzie aktualny stan skóry.

Jak usunąć rozstępy po ciąży

Osoby, które podejmą decyzję o usunięciu świeżych rozstępów mogą śmiało skorzystać z działania fal radiowych. Im bardziej nowoczesne będzie urządzenie, tym bardziej bezpieczny i efektywny zabieg. Skuteczność zabiegów polega na mniejszej liczbie sesji radiofrekwencji. Kobiety, których jedynym problemem są tzw tygrysie prążki powinny skorzystać z tradycyjnej radiofrekwencji. Paniom, których celem jest nie tylko ujędrnienie skóry po ciąży, ale także wyszczuplenie wybranych partii ciała rekomendowane jest postawianie na trzybiegunowe fale radiowe.

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z rozstępami, które uzyskały kolor perłowy, należy skorzystać ze zdecydowanie mocniejszej laseroterapii. Najbardziej skutecznym laserem jest laser frakcyjny, w którym główna wiązka podzielona jest na malutkie promienie, przez co na każdym centymetrze kwadratowym ciała kobiety zostaje wytworzone tysiące małych otworów, które są następnie otoczone zdrową tkanką. Metoda ta nie tylko eliminuje fragmenty skóry, które zostały dotknięte rozstępami, ale także wytwarza kolagen dzięki czemu w naturalny sposób stymuluje procesy naprawcze. Ponadto można spróbować z zabiegów świetnie znanej dermabrazji i mezoterapii, należy jednak podchodzić do nich jako do zabiegów wspomagających.

Profilaktyka

Oczywiście występują przypadki kobiet, których brzuch po ciąży nie prezentuje się tak, jakby kiedykolwiek rodziły. Należy wtedy szczególnie zadbać o właściwą profilaktykę, zdecydowanie lepiej rozpocząć ją jeszcze przed zajściem w ciążę. Warto wiedzieć, że znacznie lepszą profilaktyką od różnego rodzaju balsamów i kremów jest zdrowy tryb życia. Kobiety dysponujące znacznie bardziej wzmocnionym ciałem przez regularne ćwiczenia fizyczne, w większości przypadków wyglądają także świetnie również po urodzeniu dziecka.

Oczywiście wszystko zależne jest od indywidualnych uwarunkowań i przebiegu ciąży. Warto wiedzieć, że wpływ na brzuch każdej kobiety po ciąży oddziałują również hormony i geny. Bardzo ważne jest by kontrolować wagę podczas całej ciąży, a także nie zapominać o zdrowym odżywianiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *