Niewidoczne rzęsy – jak je podkreślić?

Niewidoczne-rzęsy-–-jak-je-podkreślić

Data aktualizacji:

Masz gęste, ciemne i naturalnie długie rzęsy? Cóż, zazdrościmy! Zaledwie mała garstka z nas może się takimi pochwalić! Większość marzy o uzyskaniu takiego efektu za pomocą odpowiedniego tuszu do rzęs. Co zrobić, kiedy rzęsy są w zasadzie niewidoczne?

Pogrubienie przede wszystkim!

To, że rzęsy są jasne, to jeszcze nie jest problem. Każdy tusz ma możliwość dodania im ciemnego koloru, co od razu odmieni wizerunek i sprawi, że oprawa oczu będzie o wiele bardziej wyraźna. Gorsze jest jednak, kiedy rzęs jest niewiele lub są cienkie, przez co trudno o efekt wow!

Dlatego pogrubienie jest najważniejszym elementem. Do tego potrzeba odpowiedniego tuszu, jak Million Lashes marki L’Oréal. Linia Million Lashes to aż pięć odsłon tuszu o pogrubiających właściwościach. Efekt pogrubienia jest różny, ale nie bój się tych najmocniejszych, jak Million Lashes Fatale, ponieważ z dodaniem grubości idzie w parze rozczesywanie. Dzięki Million Lashes rzęsy będą nie tylko grube, ale będą sprawiały także wrażenie naturalnych, przede wszystkim za sprawą idealnego rozdzielenia.

Aby zadbać o pogrubienie rzęs, możesz także nałożyć kilka warstw tuszu. Dwie to minimum, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić. Im więcej kosmetyku, tym łatwiej o rozmazywanie lub nienaturalny, kiczowaty efekt.

Zadbaj o podkręcenie

Rzęsy będą lepiej podkreślone, jeśli je odpowiednio podkręcisz. Wtedy staną się bardziej widoczne i dodadzą spojrzeniu kuszącego charakteru oraz wyrazistości. Podkręcenie to zasługa trzech czynników: nakładania, szczoteczki i tuszu.

Jeśli wybierzesz tusz o podkręcających właściwościach, jak Million Lashes Feline, sprawa jest ułatwiona. Dodatkowo ta odsłona Million Lashes ma specjalną szczoteczkę, którą łatwiej będzie ci podkręcić rzęsy. W czasie makijażu wykonuj drobne ruchy obracające i ciągnij szczoteczkę delikatnie w górę. Dzięki temu rzęsy ładnie się uniosą i będą się naprawdę wspaniale prezentować.

Tricki na podkreślenie rzęs

Istnieje kilka tricków na to, aby jeszcze mocniej podkreślić rzęsy. Ich optyczne zagęszczenie to zasługa odpowiedniego nałożenia tuszu. Wybierz maskarę Million Lashes i nałóż ją delikatnie na nasadę rzęs już po pomalowaniu. Nie maluj całych włosków, jedynie 2-3 milimetry. Wtedy będzie się wydawało, że jest ich więcej.

Podobny efekt na górnej powiece możesz uzyskać za pomocą kredki do oczu. Przed pomalowaniem oczu tuszem Million Lashes narysuj kreskę, ale nie tak jak zwykle. Zrób ją bardzo blisko włosków, wręcz między nimi. Jeśli dobrze reagujesz na kosmetyk, możesz narysować kreskę za rzęsami, na linii wodnej górnej powieki. Będzie prawie niewidoczna, ale czerń wypełni przestrzenie między włoskami, więc będzie się wydawało, że jest ich więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *