Jak ważna jest aktywność fizyczna w diecie?

Jak ważna jest aktywność fizyczna w diecie

Data aktualizacji:

Gdy chcemy zmienić coś w wyglądzie swojej figury, pierwsze o czym myślimy to dieta. Musi być ona odpowiednio zbilansowana i bogata w różne składniki odżywcze. Jednak bardzo ważna jest aktywność fizyczna.

Jedzenie owoców i warzyw przy ciągłym siedzeniu lub leżeniu, nie pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu naszej wagi na odpowiednim poziomie. Jak ruch i ćwiczenia wpływają na efektywność naszej diety i odchudzanie?

Regularna aktywność fizyczna jest kluczem do utrzymania pięknej sylwetki i wagi. Wpływa ona pozytywnie na zdrowie człowieka – eliminuje możliwość występowania i rozwoju chorób takich jak podwyższone stężenie cholesterolu, niewyrównane ciśnienie tętnicze.

Dieta i ćwiczenia

By schudnąć nasz organizm potrzebuje dwóch rzeczy – zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Powinniśmy dostarczać sobie codziennie odpowiednią ilość składników odżywczych takich jak m.in. węglowodany, białko i tłuszcze. Należy tak komponować posiłki, by znalazły się one w każdym z nich.

Ruch i ćwiczenia sprawiają, że mamy na co dzień więcej energii i siły na nowe wyzwania. Czasem wystarczy wstać wcześniej przed pracą i wybrać się na krótki spacer czy bieg. Dzięki temu poczujemy się lepiej. Można również wykonywać proste ćwiczenia na macie w domu. Wszystko zależy od naszych upodobań i możliwości. Niektórzy ze względu na swoje schorzenia czy choroby nie mogą uprawiać wzmożonej aktywności fizycznej.

Jak zacząć?

Gdy odpowiednio zbilansujemy naszą dietę, ćwiczenia pomogą nam spalić więcej tkanki tłuszczowej. Ponadto mamy szansę zbudować tkankę mięśniową i poprawić naszą wydolność fizyczną. Jednak na wszystko trzeba czasu. Warto zacząć od pieszych wycieczek, by później móc zacząć biegać. Ćwiczenia na macie w domu będą świetnym przygotowaniem przed tymi wykonywanymi na siłowni. Jazda na rowerze również świetnie się sprawdzi na początek – zacznijmy od krótkich tras, by potem jechać w te dłuższe.

Ćwiczenia i systematyczność

Nasza aktywność fizyczna powinna zawierać ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Pozwoli to na zapewnienie odpowiedniego balansu i spaleniu zbędnych kalorii. Ważne, by były one wykonywane systematycznie i były dopasowane do naszych możliwości. Nie możemy się nadwyrężać – może to doprowadzić do zakwasów, nadmiernego przemęczenia, a nawet zerwania mięśni czy ścięgien. Należy zacząć od małych kroków i z czasem wymagać od siebie więcej, jeśli czujemy się na siłach. Systematyczność to klucz do schudnięcia i utrzymania prawidłowej wagi. Ustalmy sobie dni, w których możemy znaleźć czas na ćwiczenia i trzymajmy się tego planu. Wiadomo, że przy pracy i obowiązkach domowych trudno poświęcić 40 minut na trening każdego dnia. Należy tak dobrać sobie dni, by było nam łatwo wszystko pogodzić.

Ćwiczenia są kluczem do efektywnej diety i utrzymania szczupłej sylwetki oraz zdrowej wagi. Warto sięgnąć porad trenera lub dietetyka, który połączy nam te dwie rzeczy w jedno i dopasuje nam wszystko w zależności od naszych możliwości i potrzeb. Dzięki temu możemy osiągnąć nasz sukces. Jednak należy być wytrwałym i się nie poddawać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *