Jak szybko schudnąć 5 czy 10 kg?

jak-szybko-schudnąć

Data aktualizacji:

Wiele osób szuka sposobu na szybkie schudnięcie 5 kg, 10 kg, 15 kg czy nawet 20 kg. Przy poszukiwaniach sposobu padają takie terminy jak tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc. W Internecie można znaleźć wiele sposobów, które pozwolą na schudnięcie dużej liczby kilogramów w krótkim czasie, ale kwestią dyskusyjną jest wpływ takich błyskawicznych diet na zdrowie.

Nie twierdzimy, że niemożliwym jest schudnięcie 5 czy 10 kg w tydzień, ale w perspektywie czasu taki efekt ma znacznie więcej wad niż zalet. Osobną kwestią jest efekt jojo, bardzo często występujący w przypadku radykalnej zmiany żywienia. Chudnięcie to proces, który przeprowadzany prawidłowo przyniesie nam wymarzoną sylwetkę, ale nie sposób określić liczby kilogramów, jaką zrzucisz w tydzień, miesiąc czy pół roku.

Osoby skrajnie otyłe chudną znacznie szybciej niż te z lekką nadwagą. W przypadku 50 kg nadwagi zrzucenie 10 czy nawet 15 kg w ciągu miesiąca jest realnym osiągnięciem. 10 kg nadwagi znacznie trudniej się pozbyć i tutaj schudnięcie 5kg w miesiąc stanowi już duże osiągnięcie. Pozostaje oczywiście kwestia organizmu, bo każdy z nas inaczej reaguje na zmiany żywieniowe czy aktywność fizyczną.

Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Przede wszystkim wyjaśnijmy, że szybkie chudnięcie – jeśli mamy na myśli takie terminy jak tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc – rzadko kiedy bywa skuteczne. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do dobrego dietetyka, który ułoży nam dietę pod nasz codzienny tryb życia. Taka dieta dostarczy naszemu organizmowi odpowiednią ilość witamin i kalorii.

Większość osób zaczynających odchudzanie na własną rękę sięga po tabletki na odchudzanie, które bez większego wysiłku pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów. Zapisują się na siłownię i trenują, stosując jeden z gotowych programów treningowych na szybkie schudnięcie. Po tygodniu, wchodząc na wagę, nie widzą oczekiwanego progresu i rezygnują z odchudzania czy uprawy sportu.

Warto wiedzieć: Decymetr tkanki mięśniowej waży ok 1,06 kg, a decymetr tkanki tłuszczowej 0,9 kg.

Trenując jakikolwiek sport wymagający wysiłku fizycznego, zamieniasz tkankę tłuszczową w mięśnie. Dlatego nic dziwnego, że po tygodniu, dwóch tygodniach czy miesiącu nie traci się oczekiwanej liczby kilogramów. Tłuszcz został po prostu zamieniony w mięśnie. Osoby nie uprawiające na co dzień sportu bardzo szybko budują muskulaturę przy odpowiednim treningu.

Z pewnością szukając sposobu na to, jak szybko schudnąć, wpadł Ci w ręce artykuł, według którego prawidłowa dieta jest kluczowa przy odchudzaniu i stanowi fundament uzyskania wymarzonej sylwetki. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak trzeba tutaj uważać na diety udostępniane w Internecie.

Dieta metodą na szybkie schudnięcie

Osoby, które chcą szybko schudnąć, sięgają po najbardziej drastyczne i tym samym najbardziej obciążające organizm diety. Oczekują rewelacyjnych efektów w szybkim czasie, nie zwracając uwagi, że taka dieta nie dostarczy organizmowi wystarczającej ilości witamin i energii na prawidłowe funkcjonowanie.

Konsekwencją jest między innymi złe samopoczucie, zmęczenie czy problem z zaśnięciem i wstawaniem. Mogą również pojawić się krwawienia z nosa i wiele innych negatywnych objawów. Organizm daje w ten sposób sygnał, że “nie tędy droga do schudnięcia 5 kg w tydzień” i trzeba coś zmienić. Na szczęście coraz więcej osób w pierwszej kolejności udaje się do dietetyka, ponieważ zdają sobie sprawę, że każdy organizm jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Warto wiedzieć: Każdy organizm jest inny i najlepiej udać się do specjalisty który ułoży dietę dostosowaną pod Twój tryb życia. Przy chudnięciu nie warto iść na skróty i sięgać po gotowe rozwiązania w Internecie.

A co z tabletkami na szybkie chudnięcie?

Tabletek na odchudzanie jest całe mnóstwo. Możesz sprawdzić nasz ranking tabletek na odchudzanie  które uważamy za najskuteczniejsze. Podczas odchudzania pierwsze skrzypce gra prawidłowa dieta, a drugie aktywność fizyczna. Tabletki należy traktować jako wsparcie do osiągnięcia efektów.

Chcielibyśmy napisać, że istnieją magiczne tabletki, dzięki którym dowiesz się, jak schudnąć 10 kg w tydzień czy choćby 5 kg w miesiąc, ale tutaj też wszystko zależy od Ciebie. Dużo osób chwali sobie stosowanie tabletek na odchudzanie i osiąga bardzo dobre efekty, ale w większości przypadków jest to również rezultat zmian w żywieniu i wprowadzenie aktywności fizycznej do planu dnia.

Życzymy każdemu czytelnikowi, aby przede wszystkim w sposób zdrowy i przemyślany osiągnął upragnioną sylwetkę i pochwalił się na łamach naszego portalu efektami, które osiągnął. Szybkie odchudzanie ma być przede wszystkim zdrowie! W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *