Jak schudnąć w krótkim czasie?

Jak schudnąć w krótkim czasie

Data aktualizacji:

Osoby pragnące schudnąć szukają sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów w jak najkrótszym czasie. Próbujemy różnorodnych diet cud, przeprowadzamy głodówki, sięgamy po środki wspomagające utratę kilogramów lub po koktajle zastępujące posiłki. Większość z tych metod nastawiona jest na szybkie, ale krótkotrwałe efekty, które najczęściej kończą się powrotem do dawnej wagi.

Należy pamiętać, że aby spalić zbędną tkankę tłuszczową, ukształtować i wymodelować sylwetkę, potrzeba trochę czasu. Niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Efekty odchudzania nigdy nie będą widoczne od razu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Są jednak sposoby na przyspieszenie procesu odchudzania. Przede wszystkim nie należy bać się ciężarów. Podczas treningów z obciążeniem spalanych jest więcej kalorii niż podczas zwykłych ćwiczeń. Ponadto treningi z ciężarkami doskonale rzeźbią sylwetkę.

Kettlebell sposobem na szybkie zrzucenie nadmiernych kilogramów

Jeżeli jeszcze nie polubiłyśmy ćwiczeń z hantlami, może warto zacząć ćwiczyć z kettlebell. To coraz popularniejszy sprzęt do ćwiczeń. Przy pomocy tych odważników pobudzimy do pracy niemal wszystkie partie mięśni, nawet te, których nie używamy na co dzień. Ćwiczenia z kettlebell to smuklejsze nogi, mocniejsze ramiona, jędrne pośladki, to również świetny sposób na pozbycie się tzw. „boczków”. Podczas treningów z kettlebell można spalić nawet 400 kalorii w ciągu 20 minut.

Regularne treningi z kelttlebell znacznie poprawiają kondycję. Przysiady z użyciem kettlebell to doskonały sposób na walkę z cellulitem.

Sekret kettlebell tkwi w środku ciężkości, który jest specjalnie osadzony. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pozwala wyrzeźbić całą sylwetkę, zwiększa siłę i wytrzymałość. Dużą zaletą treningów z kettlebell jest korzystny wpływ na układ sercowo – naczyniowy. Ćwiczenia z kettlebell są przyjemne, doskonale relaksują i zapewniają dobre samopoczucie na co dzień.

Przy pomocy kettlebell ćwiczyć może praktycznie każdy. Te odważniki wykorzystywane są nawet przy rehabilitacji oraz w celu uniknięcia kontuzji, gdyż doskonale rozwijają wytrzymałość mięśniową.

Treningi z kettlebell angażują do pracy całe ciało. Nie trzeba oddzielnie wykonywać ćwiczeń  na brzuch, na uda czy ramiona. Kalorie spalane są nie tylko podczas treningu, ale również długo po jego zakończeniu. Jeżeli nie posiadamy jeszcze odważników kettlebell, pora wyruszyć na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *