Jak pozbyć się cellulitu?

jak-pozbyć-się-cellulitu

Data aktualizacji:

Cellulit jest koszmarem dla wielu kobiet na całym świecie. Zmagają się z nim zarówno młode dziewczęta, jak i dorosłe kobiety. Często, wbrew pozorom, nie ma znaczenia czy są szczupłe, czy mają kilka nadprogramowych kilogramów. Istotne znaczenie ma przede wszystkim tryb życia danej osoby.

Dzisiaj, w czasach, kiedy często odżywiamy się byle czym, nie poświęcamy odpowiedniej uwagi aktywności fizycznej oraz pracujemy głównie na siedząco, trudniej jest uniknąć pomarańczowej skórki. Nie istnieje jeden, skuteczny sposób na zlikwidowanie jej. Stoi za tym cały ciąg zadań i istotnych elementów, które trzeba regularnie wykonywać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Same kremy nie wystarczą

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które producenci określają mianem kremów antycellulitowych. Żadne z nich nie są w stu procentach skuteczne, czego świadomość powinna mieć każda kobieta. Niektóre potrafią poprawić wygląd skóry, na której pojawił się cellulit, ale nie sprawią, że zniknie on całkowicie. Nie należy więc wierzyć w reklamy przekonujące do tego, że dany produkt będzie w stanie poradzić sobie z tym dokuczliwym problemem. W przypadku kremów, balsamów i żeli, które rzeczywiście są w stanie poprawić wygląd skóry, musimy liczyć się z tym, że aby osiągnąć jakiś efekt, należy stosować je systematycznie. To właśnie regularność stosowania umożliwi zmniejszenie skórki pomarańczowej występującej na ciele kobiety. Po każdej kąpieli należy poświęcić kilka minut na dokładne wsmarowanie balsamu antycellulitowego w konkretną część ciała. W celu osiągnięcia lepszych efektów, najlepiej jest połączyć tę czynność z automasażem, który usprawni działanie układu krwionośnego i widocznie poprawi wygląd skóry.

Zadbaj o prawidłową dietę

Bardzo ważnym elementem w procesie pozbywania się cellulitu jest odpowiednia dieta. Jej podstawą powinny być duże ilości wypijanej wody. Woda ma wpływ na szybsze pozbywanie się tłuszczu, także tego, który odkłada się w formie cellulitu. Za mała ilość spożywanej wody zaburza bowiem wymianę płynów, co przekłada się na magazynowanie wody i pojawianie się pomarańczowej skórki. Do produktów, które wpływają na usuwanie cellulitu zaliczamy również owoce i warzywa, które pomagają usuwać z organizmu toksyny. Zabezpiecza to nasz organizm przed grudkowatością skóry. Wśród owoców najczęściej polecane są grejpfruty, cytryny i ananasy, czyli owoce zawierające oprócz dużej ilości witaminy C dużo soku, który podobnie jak w przypadku wody, ma istotne znaczenie dla prawidłowości procesów wymiany płynów. Prawidłowa dieta antycellulitowa powinna być również oparta na błonniku, pełnoziarnistych produktach oraz tłustych rybach. Również białko jaja kurzego, a konkretniej albuminy w nim zawarte, mogą przyczynić się w znacznym stopniu do zniwelowania efektu pomarańczowej skórki.

Masaże i aktywność fizyczna

Faktem jest, że nadwaga sprzyja powstawaniu cellulitu, dlatego tak istotna w jego zwalczaniu jest aktywność fizyczna. Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że skóra napina się, przez co staje się bardziej jędrna. Nie musi to oznaczać codziennych wizyt na siłowni, czy morderczych treningów pod okiem instruktora. Wystarczy kilkanaście minut dziennie poświęcić na gimnastykę, kilka razy w tygodniu wyjść na długi spacer z kijkami czy chociażby pojeździć na rowerze. Idealnym sposobem jest również wizyta na basenie połączona z sesją w saunie parowej. Działa ona również jako czynnik usuwający toksyny, co w znacznym stopniu wpływa na poprawienie krążenia, zabezpiecza przed grudkowatością skóry oraz poprawia samopoczucie.

Do najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem zaliczamy regularnie wykonywane masaże. W tym przypadku systematyka również odgrywa znaczącą rolę, dlatego masaż powinien być wykonywany codziennie, na przykład pod prysznicem. Do wykonania masażu można wykorzystać preparaty antycellulitowe, które będą działały jako wsparcie w usuwaniu cellulitu, a dzięki samemu masażowi będą w stanie wchłonąć się lepiej w głąb tkanki tłuszczowej. Masaż należy rozpocząć od wykonania prysznica o zmiennej temperaturze. Wykorzystując wodę ciepłą, a następnie zimną sprawiamy, że polepsza się krążenie krwi. Kolejnym krokiem jest zastosowanie szorstkiej gąbki do pobudzenia krążenia. Istotne jest to, żeby ruchy wykonywane gąbką były zawsze skierowane w stronę serca. Po wyjściu spod prysznica i osuszeniu ciała, wykonujemy masaż z zastosowaniem preparatów antycellulitowych. Na skórę nakładamy krem, a następnie układamy ręce po bokach uda. Uciskając skórę przesuwamy dłonie w kierunku pośladka. Następnie układamy dłonie na i pod udem i wykonujemy taki sam ruch, jak w przypadku poprzedniego ułożenia. Takie ruchy powtarzamy po dziesięć razy pamiętając o tym, że zawsze są skierowane w górę czyli od kolana w stronę pośladków. Dwa, trzy razy w tygodniu warto przed wykonaniem masażu poświęcić kilkanaście minut na peeling ciała. Złuszcza on naskórek, dzięki czemu skóra jest wygładzana i poprawia się jej wygląd.

Zabiegi kosmetyczne

Może zdarzyć, że się też tak, że niestety ww. sposoby walki z cellulitem zawiodą. Dzieje się tak głównie, gdy jest on już w zaawansowanym stadium. Najlepszym wyjściem będzie wtedy skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się jego, mniej lub bardziej inwazyjnym, usuwaniem. Najpopularniejsze zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne to:

– mezoterapia – specjalny koktajl zawierający kofeinę i wyciąg z karczocha wstrzykiwany jest pod skórę, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz napiąć skórę. Zdarza się, że po zabiegu pozostają małe siniaki, jednak znikają po kilku dniach.

– Endermologia – zabieg polegający na masażu ciała urządzeniem, które działa dzięki podciśnieniu. W celu jego wykonania należy na ciało założyć specjalny kostium. Zadaniem zabiegu jest usprawnienie działania układu krwionośnego, wygładzenie skóry oraz usunięcie z organizmu toksyn. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zalecane jest przeprowadzanie od 14 do 20 sesji.

– Drenaż limfatyczny – kolejny rodzaj specjalnego masażu, którego zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie przepływu limfy oraz oczyszczenie z toksyn. Jego działanie objawia się zmniejszeniem obrzęku nóg i gładkim wyglądem skóry. Zazwyczaj wykonywany jest przy pomocy specjalnej aparatury, ale można też go zrobić ręcznie.

– Laseroterapia – skuteczne połączenie działania specjalnego światła, krioterapii i masażu. Dzięki ich wspólnemu działaniu zwiększona zostaje gęstość kolagenu, który napina skórę i likwiduje pomarańczową skórkę. Dodatkowo zwiększona jest szybkość spalania tłuszczu oraz ilość usuwanych toksyn.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu jakiekolwiek zabiegu z powyższej listy, należy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu. Do najczęstszych należą bowiem: cukrzyca, zakrzepica, ciąża, nowotwory czy epilepsja.

Problem cellulitu dotyka wiele kobiet, niezależnie od miejsca zamieszkania. Ważne jest, by dowiedzieć się, że można skutecznie z nim walczyć zarówno codziennie w domu, jak i w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *