Czy sam trening wystarczy by schudnąć?

Czy-sam-trening-wystarczy-by-schudnąć

Data aktualizacji:

Wysiłek fizyczny jest niezbędny podczas odchudzania. Jednak czy jest wystarczający? Czy należy wprowadzić również zmiany w żywieniu? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat.

Odchudzanie może przynieść efekty jeśli dostosujemy się do konkretnych zasad i nie będziemy popełniać błędów. Niestety wiele osób, które nie zauważa efektów szybko się poddaje lub próbuje kolejnej diety. To może jednak doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Aby odchudzanie było efektywne liczy się nie tylko odpowiednia dieta, ale również wysiłek fizyczny. To pierwsza, podstawowa zasada odchudzania. Dzięki temu efekty są o wiele szybciej widoczne, a nasz organizm funkcjonuje w prawidłowy sposób. Wysiłek wpływa na nasza kondycję oraz metabolizm.

Trening pozwala spalić kalorie, poprawia naszą kondycję oraz wpływa na wygląd naszego ciała – staje się ono bardziej jędrne i umięśnione. Wysiłek fizyczny okazuje się niezbędny jeśli chcemy stracić na wadzę. Musimy jednak dostosować ćwiczenia, aby rzeczywiście zauważyć zmiany. Zdarza się, że trening powoduje przyrost masy ciała, a właściwie mięśni, a nie zawsze zależy nam na takim efekcie. Dlatego też musimy znaleźć takie ćwiczenia, które w większym stopniu będą powodowały spalanie tkanki tłuszczowej.

Jaka dieta?

Dieta okazuje się niezbędna jeśli zależy nam na utracie masy ciała. Musimy zdać sobie sprawę, że sam trening nie spowoduje, że efekty będą od razu widoczne. To, że trenujemy nie oznacza, że możemy spożywać więcej posiłków czy jeść co nam się podoba. Niestety wiele osób wychodzi z takiego założenia, co sprawia, że masa ciała tak naprawdę jeszcze bardziej się powiększa. Dlatego też należy zadbać o właściwe dostosowanie treningu oraz diety do efektów jakie chcemy uzyskać.

Aby wybrać właściwą dietę powinniśmy poradzić się dietetyka lub trenera personalnego. W ten sposób będzie nam łatwiej dobrać ćwiczenia oraz produkty, które przyśpieszą i ułatwią odchudzanie. Dieta musi być zbilansowana do naszego wieku, płci, wzrostu czy budowy ciała. Może się okazać, że konieczne jest tylko zastąpienie czy wyeliminowanie niektórych produktów, które do tej pory znajdowały się w naszej diecie.

Odpowiednio się przygotuj

Zanim zdecydujesz się na odchudzanie musisz odpowiednio się do tego przygotować. Nastawienie jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nam się zmotywować i zabrać do działania. Nie podejmujmy decyzji o odchudzaniu zbyt pochopnie – z powodu wyrzutów sumienia, że zjedliśmy za dużo. Warto podejść do tego poważnie, zastanowić się nad tym czy konieczny jest trening na siłowni – z trenerem czy bez, czy sami zmotywujemy się do ćwiczeń w domu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób funkcjonujemy i na co jesteśmy gotowi.

Jeśli wybierzemy siłownie powinniśmy stworzyć sobie plan, aby wiedzieć kiedy na pewno będziemy mogli na nią uczęszczać. Warto zdecydować się na trenera personalnego, przynajmniej na początku, ponieważ będziemy posiadać większą motywację do zrzucania zbędnych kilogramów. Poza tym pokieruje on naszą dietą oraz prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *