5 szybkich sposobów na pozbycie się odrostów włosów

5-szybkich-sposobów-na-pozbycie-się-odrostów-włosów

Data aktualizacji:

Szukasz sposobu na szybkie pozbycie się odrostów? Nie masz czasu na kompleksowe farbowanie włosów, ale czujesz, że twoja fryzura nie wygląda tak, jakbyś tego chciała? O nic się nie martw! Prezentujemy kilka trików, dzięki którym szybko i skutecznie odświeżysz kolor swoich włosów i pozbędziesz się tego uporczywego „mankamentu” urody.

Retusz odrostów bez użycia preparatów koloryzujących

Chcesz szybko zamaskować odrosty, ale nie masz pod ręką odpowiednich preparatów? Nic prostszego! Zadbaj o to, aby włosy były uniesione u nasady i swobodnie zaczesane do tyłu. Pamiętaj, że odrosty najbardziej rzucają się w oczy na gładko zaczesanych włosach z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem. Jeżeli odrost jest spory, a granica mocno uwydatniona, najlepszym wyborem będą fale. Kręcąc włosy na lokówce, zaczynaj w okolicach granicy koloru – to najlepszy sposób na optyczne rozmycie przejścia i skuteczny retusz odrostów.

Retusz odrostów w sprayu

Retusz odrostów przy pomocy preparatu w sprayu? To nie żart! L’Oreal Paris wprowadził do swojej oferty pierwszy spray do błyskawicznego maskowania odrostów, dzięki któremu w kilka sekund zakryjesz niewygodne przebarwienia. Preparat idealnie ujednolica kolor włosów, nie brudzi skóry i nie pozostawia plam. Aby nałożyć produkt, wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem i spryskać włosy u nasady i we wszystkich miejscach o nierównym kolorycie.

Magic Retouch to produkt o innowacyjnej formule, który nie przesusza skóry głowy i nie matowi włosów. Utrzymuje się do pierwszego mycia i może być stosowany zarówno doraźnie, jak i permanentnie. Jeżeli nie chcesz zbyt często farbować włosów, ale czujesz się niekomfortowo z widocznymi odrostami, sięgnij po retusz w najwygodniejszej formie.

Retusz odrostów przy pomocy farby

Miejscowe zastosowanie farby do włosów to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się odrostów. Jeżeli czujesz, że twoja fryzura odbiega od ideału, nie czekaj na ponowną koloryzację, tylko sięgnij po sprawdzoną farbę, np. organiczną farbę do włosów na bazie henny od Bio Organic, i nałóż ją u nasady włosów. Pamiętaj, aby nie rozprowadzać farby na całych pasmach! Im rzadziej farbujesz włosy, tym lepiej.

Nieregularnie farbowane włosy

Szukasz sposobu na opóźnienie farbowania? Uwielbiasz kolor włosów po koloryzacji, ale obawiasz się, że farba ma negatywny wpływ na kondycję włosów? Jeżeli tak, wykonaj pasemka. To świetny sposób na zmniejszenie częstotliwości koloryzacji przy jednoczesnym zachowaniu pożądanego koloru. Na nieregularnie ufarbowanych włosach naturalny kolor, przebijający u nasady, jest o wiele mniej widoczny, w związku z czym radykalny retusz odrostów nie jest konieczny.

Mycie włosów to podstawa

Jeżeli masz odrosty i dopiero planujesz koloryzację, nie panikuj. Wypielęgnowane, czyste włosy z odrostem wcale nie wyglądają źle! Wiele celebrytek uczyniło z nich swój atut i znak szczególny. Nie zapominaj, że technika ombre jest w dużej mierze inspirowana odrostami.
Odrost prezentuje się fatalnie wyłącznie na zaniedbanych i tłustych włosach. Sebum dodatkowo podkreśla różnice kolorów i sprawia, że nawet czyste blondy przybierają niezdrowe żółte odcienie.

Oczywiście na tym nie kończą się sposoby na retusz odrostów. Panie, które zmagają się z tym niewygodnym problemem, są bardzo kreatywne i opracowują własne sposoby radzenia sobie z kontrastem kolorystycznym. A ty jak sobie radzisz z odrostami? A może masz swoje własne sprawdzone metody?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *